Ana Sayfa
Duyurular
Erasmus Ek Yerleştirme Tercih Süreci

ERASMUS EK YERLEŞTİRME TERCİH SÜRECİ

Erasmus+ Erasmus Öğrenim ve Staj hareketliliği ek yerleştirme tercihleri açılmıştır.

Öğrenim hareketliliğinde; kontenjanı müsait olan okullar tercihe açılmıştır, dolu olanlar görünmemektedir.  Yerleşmeniz durumunda hareketlilikten 2017-2018 bahar döneminde faydalanacağınız için tercih yaparken de "bahar" dönemini seçmelisiniz.

Staj hareketliliğinde; öğrenciler tercih döneminde otomatik tercih seçimi yapacaklardır. "Sakarya Üniversitesi" otomatik olarak önünüze gelecek siz sadece dönem seçimi yapacaksınız (dönem seçimi prosedür gereğidir, belirleyici değildir).

Her iki hareketlilik için tercihler 02 Kasım 2017, 23:59'a kadar yapılması gerekmektedir. Tercihler kapandıktan sonra yerleştirilenler için 06 Kasım'da onay süreci başlayacaktır.

Önemli not: Öğrenim hareketliliğinde, sistemde tercihe açılan okulların isteklerini (dil sertifikası gibi) o okulların web sitelerinden teyit etmenizde fayda var.  Buna ek olarak tercih edeceğiniz okullar ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yoksa yine de tercihten önce eğitim dili, istenen dil sertifikası ve ders eşleşmesini araştırmanızda fayda var.

Tercih işlemlerinizi degisim.sakarya.edu.tr adresinden SABİS kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girerek online olarak yapabilirsiniz.