Ana Sayfa
Duyurular
Erasmus 2. Aşama Dil Sınav Sonuçları, Tercih ve Onay Süreci

ERASMUS 2. AŞAMA DİL SINAV SONUÇLARI, TERCİH VE ONAY SÜRECİ

2019-2020 Dönemi Erasmus 2. Aşama Dil Sınavı Sonuçları degisim.sabis.sakarya.edu.tr adresinde başvuru sayfanızda açıklanmıştır.
 
Staj için 50 (A2), Öğrenim için 65 (B1) ve üzeri dil puanı alanlar için bir sonraki süreç TERCİH aşamasıdır. Tercihler 27 Şubat - 01 Mart 2019 tarihleri arasında hem öğrenim hem de staj hareketliliğine başvuranlar için açılacak olup öğrenim hareketliliğinde bölümlere tanımlı üniversiteler arasından en fazla 5 tercih yapılabilecektir. Staj hareketliliğinde ise "Sakarya Üniversitesi" olarak tek tercih ekrana gelecek ve öğrenciler bunu seçeceklerdir.
 
Tercih sonrası belirlenen kontenjanlar çerçevesinde yerleştirilenler için ise 07 Mart - 10 Mart 2019 tarihleri arasında sistem yerleşilen yer için ONAY'a açılacak ve öğrenci yerleştiği üniversite veya staj hakkı için gitmek istiyorsa "KABUL ET" gitmek istemiyorsa "VAZGEÇ" i seçmesi gerekmektedir.
 
SUBÜ Öğrencileri tercih işlemlerini SUBÜ Erasmus sayfasındaki formu doldurarak, Subü  Erasmus ofisine elden teslim edeceklerdir. Erasmus Tel: 0264 295 3946 
 
Onay vermeyen öğrenci hakkını kaybetmiş sayılır.