Ana Sayfa
Duyurular
Erasmus+ Iı. Aşama Sınav Sonucunun Tekrar Değerlendirmesi ve Tercih Sürecinin Uzatılması Hakkında

ERASMUS+ II. AŞAMA SINAV SONUCUNUN TEKRAR DEĞERLENDİRMESİ VE TERCİH SÜRECİNİN UZATILMASI HAKKINDA

Değerli Öğrencilerimiz,

Bildiğiniz üzere Erasmus+  II. Aşama sınavımız geçtiğimiz hafta değerlendirilmiş ve puanlarınız açıklanmıştı. Ancak süreçleri Yabancı Diller Bölümü tarafından yürütülen 2. Aşama ERASMUSİYS sınavının cevap anahtarında meydana gelen sorundan dolayı sınavlar tekrar değerlendirilmiştir. Yeni sınav sonuçları ekteki şekilde olup sisteme de yüklenmiştir.

Bu aşamada önceki puanlarınız geçersiz olup yeni puanlarınıza göre sistem tercihler için tekrar açılacaktır, buna göre 2 durum ortaya çıkmaktadır;

1. II.Sınav yeni değerlendirmede puanı yükselen öğrencilerimiz; bu öğrencilerimiz isterlerse daha önce yaptıkları tercihlerini değiştirmeyebilir veya dil seviyesi değişmişse (örneğin B1 iken B2 olmuşsa) tercihlerini güncelleyebilirler.

2. II.Sınav ilk değerlendirmesinde barajı geçemeyip yeni değerlendirmede barajı geçenler; bu öğrencilerimizin sisteme girip tercih yapmaları gerekmektedir.

NOT: Dil puanı yükleyen ve Alman Dili ve Edebiyatı/Çeviribilim Bölümleri süreçten etkilenmeyeceklerdir. İsterlerse uzatılan tercih sürecinde tercihlerini güncelleyebileceklerdir.

Yeni Tercih Tarihleri: 05.03.2019 – 07.03.2019 (23:59)

Yeni Onay Tarihleri: 11.03.2019 – 13.03.2019 (23:59)

*Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBU) öğrencileri süreçlerini erasmus.subu.edu.tr adresinden takip edebilirler.