Ana Sayfa
Duyurular
Erasmus+ Ders Verme ve Eğitim Alma Personel Hareketliliği Değerlendirme Sonuçları (taslak)

Erasmus+ Ders Verme ve Eğitim Alma Personel hareketliliği Değerlendirme Sonuçları (TASLAK)

2018 Sözleşme Dönemi Ders Verme ve Eğitim Alma Personel Hareketliliği başvuruları  28 Ocak – 17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşmiş ve başvurular Değerlendirme ve Seçim Komisyonu üyeleri tarafından aşağıda belirtilen yöntemle değerlendirilmiş ve taslak listeler aşağıdaki bağlantılarda paylaşılmıştır: 

Ders Verme Personel Hareketliliği Değerlendirme Sonuçlarını Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ. (TASLAK)

Eğitim Alma Personel hareketliliği  Değerlendirme Sonuçlarını Görüntülemek için TIKLAYINIZ. (TASLAK)

Listeler 10 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar taslak halindedir, nihai listeler itiraz süresinin bitimini takiben açıklanacaktır. Aşağıdaki hükümler çerçevesinde taslak listede bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız itirazınızı e-posta yoluyla erasmus@sakarya.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ:

Ders Verme Hareketliliği:

1- Program kurallarında Ders Verme Hareketliliği faaliyetinden görevli olduğu kurumda “ders vermekle yükümlü olan personellerin” yararlanabileceği önkoşulu bulunduğundan 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa göre ders vermekle yükümlü olarak tanımlanmış kadroların dışındaki akademik personelin başvuruları değerlendirme dışı bırakılmıştır.  

2- Değerlendirme yapılırken;  başvurular Üniversite Senatosunun 23.11.2018 tarihli, 513 sayılı toplantısında alınan 4 nolu kararla kabul edilmiş ve 2018 Dönemi - Erasmus Programı Ders Verme-Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru Çağrısı”nda ilan edilmiş olan "Erasmus Personel Ders Verme- Eğitim Alma Hareketliliği Başvurularını Değerlendirmede Kullanılacak Puanlandırma Kriterleri"ne göre puanlandırılmıştır.  

3- Ulusal Ajans tarafından 2018 Sözleşme Dönemi Ders Verme Hareketliliği için Üniversitemize 20880 Euro hibe tahsis edilmiştir. Söz konusu hibe ile başvuru sahiplerinden 25 kişinin hareketliliğe katılmasının sağlanabileceği öngörüldüğünden puan sıralamasında ilk 25’te yer alanların ASİL LİSTEDE; başvurusu değerlendirilen diğer kişilerin ise yine puan sırası gözetilerek ve puan eşitliği halinde dil puanına, eşitliğin devam etmesi halinde ise kıdemlerine göre YEDEK LİSTEDE yer almalarına karar verilmiştir.

Eğitim Alma Hareketliliği:

1- Eğitim Alma Hareketliliği faaliyetinden yararlanmak amacıyla başvuran ve ders verme yükümlülüğü tanımlanmış olan akademik personelin başvuruları değerlendirme dışı bırakılmıştır.

2- Değerlendirme yapılırken;  başvurular Üniversite Senatosunun 23.11.2018 tarihli 513 sayılı toplantısında alınan 4 nolu kararla kabul edilmiş ve 2018 Dönemi - Erasmus Programı Ders Verme-Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru Çağrısı”nda ilan edilmiş olan "Erasmus Personel Ders Verme- Eğitim Alma Hareketliliği Başvurularını Değerlendirmede Kullanılacak Puanlandırma Kriterleri"ne göre puanlandırılmıştır.  

3- Ulusal Ajans tarafından 2018 Sözleşme Dönemi Eğitim Alma Hareketliliği için Üniversitemize 14655 Euro hibe tahsis edilmiştir. Söz konusu hibe ile 16 kişinin hareketliliğe katılmasının sağlanabileceği öngörüldüğünden 5’i araştırma görevlisi olmak üzere ilk 16’da yer alanların ASİL LİSTEDE; başvurusu değerlendirilen diğer kişilerin ise yine puan sırası gözetilerek ve puan eşitliği halinde dil puanına, eşitliğin devam etmesi halinde ise kıdemlerine göre YEDEK LİSTEDE yer almalarına karar verilmiştir. Dil puanlarından dolayı diğer personellerin önüne geçebilecekleri ihtimali nedeniyle araştırma görevlileri ayrı bir kota içinde değerlendirilmiştir.

Bilgilerinize arz eder, saygılar sunarız.

Erasmus+ Seçim ve Değerlendirme Komisyonu