Ana Sayfa
Duyurular
2021 Dönemi Erasmus İle Yerleşen Aday Öğrencilerin İzleyeceği Süreç Rehberi

2021 DÖNEMİ ERASMUS İLE YERLEŞEN ADAY ÖĞRENCİLERİN İZLEYECEĞİ SÜREÇ REHBERİ

Değerli Öğrencilerimiz,

Aday* olarak yerleşmeleriniz gerçekleşmiş olup gerek ilk yerleştirmede sistemden "onay" verenler gerekse yedek ve ek yerleştirmede e-mail ile öğrenim ve staj için "onay" verenlerin bu aşamadan sonra izlemesi gereken süreç ekli dosyalarda mevcuttur.

Öğrenim hareketliliği için; bildirimleriniz tarafımızdan okullarınıza yapılacaktır. Bildirimler yapıldıktan sonra size yapıldığına dair bilgi verilecektir. Bu aşamadan sonra okullarınız ile başvuru sürecinizi başlatmanız gerekmektedir.

* Bilindiği gibi 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla yeni Erasmus+ Programı başlamıştır. 2021 sözleşme yılı için kurallarda ve hibe miktarlarında değişiklik beklenmektedir. Sözkonusu kurallar kesinleştiğinde hak edilen hibe miktarlarında ve  hareketlilik sürelerinde  değişiklik olabileceği gibi kazanılan hakkın yitirilmesi de söz konusu olabilir. Diğer taraftan,  Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 2021-2027 yeni Erasmus+ programına katılım anlaşması ile 2021 Yılı Delegasyon Anlaşması henüz imzalanmamıştır. Söz konusu anlaşma süreçlerinde yaşanacak gecikmelerden veya aksaklıklardan kaynaklanabilecek  maddi veya manevi kayıplardan  kurumumuz ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.