DÖNÜŞ

3. Grup Evraklar

Karşı kurumdan Türkiye’ye dönmeden önce ve Türkiye’ye döndükten sonrada faaliyet kapamanız için takip etmeniz gereken evrak ve işlem süreçleri aşağıda belirtilmektedir;

  • Teyit Belgesi (Confirmation Sheet/Confirmation of Stay/Attendance Certificate), Staj Değerlendirme Formu ve After Mobility Dökümanı; karşı kurumdan dönüş tarihinize yakın zamanda  orada faaliyete katıldığınız tarih aralığınızı belirten kısaca oraya varış ve ayrılış tarihinizin sorumlu kişi tarafında teyit edilerek imzalatmanız gereken teyit veya onay belgesidir. Belge örneğine dosya ekinde ulaşılabilir ve karşı kurumun taslağı yoksa bu örnek kullanılabilir. Staj Anlaşması / Learning Agreement for Training'in ilgili bölümünün  (Section to be completed AFTER THE MOBILITY) tamamı karşı kurumca doldurulmuş, imzalanmış ve mühür/kaşe olmak zorundadır. Belgeler orijinal olmalıdır.

                      

  • Öğrenci Katılımcı Rapor Formu; belgelerinizde belirttiğiniz mail adresinize faaliyetinizin bitiş tarihinden itibaren birkaç gün içerisinde ya da yakın bir tarihte sizlere sistemsel olarak otomatik gönderilecektir. Bu raporu dönüş tarihiniz itibari ile 15 gün içerisinde doldurup sisteme submit etmeniz gerekmektedir.

 

  • Pasaportunuzun vize giriş-çıkış tarihlerinin gösterildiği sayfaların fotokopisi; evrak tesliminde Pasaport orijinali beyan edilmelidir. Pandemi şartları altında 3. grup evrak teslimi maille PDf şeklinde yapılabilir. Bu durumda pasaportunu tüm sayfalarını yani mühürlü mühürsüz hepsinin taratılıp o şekilde birim sorumlusuna teslim edilmesi gereklidir.

 

  • Dönüş evraklarının teslimi dönüşten itibaren 15 gün içinde yapılmalıdır. 

                                                                

  • Dönüş evrakları eksiksiz ve tam şekilde Pandemi şartlarında maille PDF halinde iletilebilir. Bu durumda pasaportunu tüm sayfalarını yani mühürlü mühürsüz hepsinin taratılıp PDF şekilde birim sorumlusuna iletilmesi gereklidir.   

                                                                                                                    

  • Dönüş evraklarını teslim ettikten sonra dönüş yani kapama muhasebe işleminiz yapılır. Eğer borçlu durumdaysanız borcunuzu ödeyip dekontu bize ilettikten sonra bölümüz tarafından intibak işlemlerinizin yapılması için intibak evraklarınızı bölümünüze birim sorumlunuz tarafından resmi yazı ile 2 veya 3 iş günü içinde bölümünüze iletilir. Borçlu değilseniz aynı gün içinde intibak işlemlerinizin yapılması için intibak evraklarınız bölümünüze birim sorumlunuz tarafından resmi yazı ile 2 veya 3 iş günü içinde bölümünüze iletilir.  

 

  • Tüm bu işlemlerden sonra faaliyet kapamanız ofisimizce tamamlanmış olur. Daha sonra intibak sürecinizi bölümünüzden takip etmeniz gerekmektedir.

DOSYALAR